ועדת היגוי

ועדת ההיגוי של יוזמת 5פי2 היא הגוף המוביל את השותפות, קובע מדיניות ומקבל ההחלטות ברמה האסטרטגית. חברי וועדת ההיגוי מייצגים ארגונים משלושת המגזרים ומשקפים את מגוון הארגונים ביוזמה. הוועדה התכנסה לראשונה בדצמבר 2013 ומתכנסת אחת לרבעון.

חברי הוועדה:

אורית חזן

אורית חזן2פרופ' אורית חזן היא ראש המחלקה לחינוך למדע וטכנולוגיה בטכניון. תחום המחקר שלה הוא הוראת מדעי המחשב והנדסת תוכנה. במסגרת זו היא חוקרת תהליכים קוגנטיביים וחברתיים ברמת הפרט, הקבוצה והארגון, בבתי ספר תיכוניים ובארגוני תוכנה. עד היום פרסמה כ-100 מאמרים בז'ורנאלים מקצועיים ובאסופות מאמרים של כינוסים וארבעה ספרים. בשנים 2005-2007 כהנה בתפקיד סגנית דיקן לימודי הסמכה של הטכניון; בשנים 2007-2010 כיהנה כיו"ר וועדת המקצוע של מדעי המחשב בתיכון בישראל.
פרטים נוספים ניתן למצוא באתרה האישי.

 אורן ברץ

אורן ברץ

אורן ברץ הוא סגן נשיא קשרי חוץ בפדרציה היהודית של קליבלנד. במסגרת תפקידו אחראי אורן על מחלקת הפרויקטים הבינלאומיים של הפדרציה ועל המחלקות העוסקות בקשרי ממשל וקהילה. בנוסף מפקח אורן על הנושאים הביטחוניים של הפדרציה. אורן לוקח חלק בהנהלת המועצה העולמית של קליבלנד – יוזמת קהילתית לקליטת מהגרים בעיר, וחבר בתכנית קליבלנד 2018 למנהיגות. בשנתיים האחרונות הוביל אורן את תהליך התכנון האסטרטגי של הפדרציה בנושא הפעילות בישראל לעשר השנים הקרובות. בעקבות ההמלצות שהושגו בתהליך התכנון יוביל אורן את הפיתוח והיישום בנושא קידום מקצועות ה- STEM בישראל.  לפני הצטרפותו לפדרציה, אורן שימש כמנהל פרויקטים בארגון "עתידים", המתמקד בהקטנת הפער הסוציו-אקונומי בישראל. לפני כן פרש אורן משירות בן 28 שנים במשרד הביטחון, בו שירת במגוון תפקידים. כמו כן שימש אורן כסגן הקונסול בקונסוליה הישראלית בטורונטו. בעל תואר ראשון בלימודי מזרח תיכון באוניברסיטת תל אביב ובעל תואר שני במנהל עסקים מבית הספר לעסקים קלוג באוניברסיטת נורת'ווסטרן.

איריס וולף

2איריס וולףסמנכ"לית קדימה מדע – World Ort. לאיריס נסיון של כ-25 שנה במערכת החינוך בישראל. לפני הצטרפותה לקדימה מדע, איריס היתה מנהלת הפדגוגיה של "עת הדעת", פלטפורמה דיגיטלית לבתי ספר, ומנהלת בית ספר יסודי בעיר לוד. איריס היא בוגרת תכנית מנדל, ובעלת תואר שני בניהול חינוכי מהאוניברסיטה העברית בירושלים. איריס נשואה ואם לשלושה ילדים.

 

 

אלי הורביץ

אלי הורביץמכהן כמנכ"ל של קרן טראמפ, קרן פילנתרופית הפועלת לשיפור הישגי החינוך בישראל באמצעות השקעה בהוראה איכותית בבתי הספר בתחומי המתמטיקה והמדעים. הורביץ הוא חבר וועד החינוך הלאומי, וקודם לכן שירת כמשנה למנכ"ל יד הנדיב, קרן פילנתרופית של משפחת רוטשילד בישראל. הורביץ היה בין מייסדיו ויוזמיו של אבני ראשה – המכון הישראלי למנהיגות בית-ספרית, ושל המיזמים: התיכון הוירטואלי ו-נחשון המסייעים לתלמידי תיכון בפריפריה ללמוד במסלולי מצויינות לבגרות במתמטיקה ובפיזיקה דרך האינטרנט. הוא ריכז את עבודת הוועדה לשינוי מעמד הספרייה הלאומית בראשותו של השופט יצחק זמיר, היה ממובילי הקמת מאגר גיידסטאר להגברת השקיפות של עמותות בישראל וכיום הוא חבר בוועד המנהל של חמד"ע, מרכז לחינוך מדעי בתל-אביב. הוא בעל תואר שני בהיסטוריה של המזרח התיכון מאוניברסיטת תל אביב, נשוי, אב לארבעה ומתגורר בעיר מודיעין.

אלי שלו

eli shalevאלי שלו הוא מורה מוערך לפיזיקה ומנחה מורים. אלי מלמד פיזיקה בתיכון שליד האוניברסיטה העברית בירושלים, משמש כרכז פדגוגיה של מרכזי שוורץ–רייסמן לחינוך מדעי (חמד"ע רחובות-נס ציונה לשעבר), ומוביל את ההכשרה להוראה בתוכנית מורים-חוקרים של האוניברסיטה העברית. לאלי תארי מוסמך בפיזיקה כימית (מאונ' ת"א) ובמדיניות ציבורית (מהאונ' העברית), והוא חתן פרס דה-שליט למורה מצטיין לפיזיקה לשנת 2006.

 

אריאלה איטח-קובו

ariellaסא"ל אריאלה איטח-קובו משמשת כראש ענף תכנון ומחקר בחטיבת התכנון שבאגף כח אדם בצה"ל. חטיבת תכנון כח אדם אמונה על מדיניות הגיוס, המיון והשיבוץ של חיילי החובה בצה"ל. בתפקידה, מובילה אריאלה מגוון רחב של פרויקטים, תחומי מחקר ותשתית הנוגעים למיצוי וטיפול מיטבי במתגייסים ובמשרתים – בניית מודלים סטטיסטיים וכלי מחקר לטיוב המיון, השיבוץ ומסלולי שירות בצה"ל, יצירת תכניות ושיתופי פעולה בין-משרדיים ובין מגזריים לצורך טיפול מיטבי בחיילים, שילוב באוכלוסיות מיוחדות, תחזיות, מדידה, בקרה ועוד. במסגרת תפקידה מרכזת אריאלה את הקשר שמקיים צה"ל עם משרד החינוך ומשרדי ממשלה נוספים ופועלת ליצירת שיתופי פעולה רבים ומגוונים שמטרתם שיפור המיצוי של המתגייסים אל מול דרישות צה"ל. במהלך שירותה, סא"ל אריאלה ביצעה מגוון תפקידים בתחום משאבי האנוש במטה ובדרג הנפרש. בתפקידה האחרון שירתה כראש ענף תכנון כח האדם באגף התכנון במטה הכללי. סא"ל אריאלה בוגרת תואר ראשון במנהל עסקים בהתמחות במשאבי אנוש ותואר שני במשאבי אנוש מאוניברסיטת תל אביב.

בלה אברהמס

בלה אברהמס3הצטרפה לאינטל לפני 20 שנה, ומשמשת כיום כסמנכ"ל קשרי החוץ של אינטל ישראל. במסגרת עבודתה כחברת הנהלת אינטל היא אחראית על קשרי ממשל, עיתונות ומדיה, יחסי ציבור, קשרי אקדמיה, תוכניות החינוך, קשרי קהילה בקמפוסים השונים ברחבי הארץ והאחריות התאגידית של אינטל. לבלה חלק משמעותי בפיתוח העסקי-כלכלי של אינטל. בלה מילאה תפקידי מפתח באגף משאבי אנוש של אינטל, ניהלה את מחלקת משאבי אנוש במפעלי אינטל בקרית גת ובירושלים, כולל בשלב הקמת המפעל (F28). מאז שנת 2011 מכהנת בלה כסמנכ"לית קשרי חוץ. בלה חברה מטעם הנהלת אינטל בשולחן העגול לשיח הבין-מגזרי של משרד החינוך, חברה בוועדת ההיגוי של היוזמה הלאומית לקידום מצוינות מדעית טכנולוגית וחברה בוועדה המייעצת במשרד ראש הממשלה לצמצום הפער הדיגיטלי. בלה היא בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה ופילוסופיה ותואר שני בפסיכולוגיה חברתית-אירגונית באוניברסיטה העברית. מנחת קבוצות ומאמנת מוסמכת. בעלת תעודת הסמכה לכהן כדירקטורית.

גאולה סבר
geula severמורה למתמטיקה בבית ספר המשותף חוף הכרמל מזה 23 שנה. חברה בצוות מרכז המורים למתמטיקה בחינוך העל יסודי אשר באוניברסיטת חיפה מאז הקמתו ב-2007. במסגרת לימודיה ועבודתה במרכז המורים באוניברסיטת חיפה, פעלה רבות לשילוב הטכנולוגיה בלימודי המתמטיקה. חברה בצוות המוביל של "מועדון ה-5", פרוייקט קהילות מורים למתמטיקה ברמת 5 יח"ל, ביוזמת קרן טראמפ ובניהול פרופ' רוזה לייקין מאוניברסיטת חיפה. משתתפת בוועדת התוכנית למתמטיקה ברמת 5 יח"ל.

 

גילה בן הר

âéìä áï  äø  îè"çגילה בן הר היא מנכ"לית המרכז לטכנולוגיה חינוכית (מטח) ובוגרת המחזור הראשון של בית הספר למנהיגות חינוכית מנדל. לפני כן עמדה בראש מינהל החינוך, התרבות והספורט של עיריית תל אביב-יפו. מטח, בראשותה של גילה בן הר, זכה בשנת 2010 בפרס לחינוך יהודי ע"ש קונסטנטינר על תרומתו ללימודי היהדות ברחבי העולם, ובשנת 2011 בפרס הלאומי לאיכות ומצוינות ע"ש יצחק רבין בתחום החינוך במגזר הציבורי. מטח, בניהולה של בן הר, הוביל במשך שלוש שנים (2009, 2010, 2011) את מושבי החינוך בכנס הרצליה.
בשנת 2010 נכללה ברשימת 50 הנשים המשפיעות של עיתון גלובס.
בשנת 2011 נכללה ברשימת 101 המשפיעים לטובה של עיתון דה-מרקר.

וויליאם קליינבאום 

williamוויליאם קליינבאום הוא מנהל שותפות הפדרציה היהודית של טורונטו. במסגרת תפקידו, וויליאם אחראי על תכנון אסטרטגי, יצירת שותפויות אסטרטגיות לפיתוח ומינוף ההשקעות של הפדרציה היהודית של טורונטו בישראל וניהול ההשקעות של הפדרציה בישראל ובקהילות יהודיות אחרות ברחבי העולם. הפדרציה היהודית של טורונטו משקיעה בקידום לימודי מדעים (STEM) זה מספר שנים, ואחראית ליצירת מודלים ייחודיים בשיתוף עירוני ובקואליציה רחבה יחד עם בית יציב מקרן רש"י להטעמת נושאי STEM בערים אילת, שדרות, בת ים וחבל אילות. השקעות אלו מציבות את הפדרציה היהודית של טורונטו בחוד החנית של העשייה החינוכית בתחומי STEM. וויליאם נשוי ואב לשתי בנות ומתגורר בתל אביב. בעל תואר ראשון בפוליטיקה ממשל והיסטוריה מאוניברסיטת בן גוריון בנגב ותואר שני במדיניות ציבורית מאוניברסיטת תל אביב ומילא שורה של תפקידים במגזר השלישי והמועצה הבריטית.

ליאת בן דוד

תמונה של ליאת בן דודד"ר ליאת בן דוד עוסקת למעלה מ-25 שנה בתחום החינוך בכלל, והחינוך המדעי-טכנולוגי בפרט.
מאז השלמת הדוקטורט שלה בתחום הביולוגיה המולקולרית (במחלקה לגנטיקה במכון ויצמן) בשנת 1991, פיתחה מודלים להוראת מדעים בגישה הומניסטית בבתי הספר, פרסמה למעלה מעשרים ספרי לימוד למורים ולתלמידים, הכשירה מנהיגות מורים והקימה מרכזי מורים ומרכזי למידה וידע בתחומי דעת שונים בארץ ובחו"ל.
בשנים 2011-2017 כיהנה כמנכ"לית קרן וולף לקידום המצוינות במדעים ובאמנויות.
מחודש אפריל 2017 מכהנת כמנכ"לית מכון דוידסון לחינוך מדעי, הזרוע החינוכית של מכון ויצמן למדע.
ליאת מרצה במסגרות שונות, ובכללן באקדמיה וב- TEDx. במקביל, פרסמה רומן, שני ספרי ילדים, שני ספרי עיון ועשרות מאמרים, בעברית ובאנגלית, העוסקים במהות החינוך.

מיה הלוי

2מאיה הלוימנהלת את מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד ירושלים משנת 1995. מיה החלה בעבודתה במוזיאון בשנת 1983 כשהצטרפה לפרופ' פיטר הילמן בהובלת הפיתוח של מוזיאון מדע אינטראקטיבי חדשני. היא מוסמכת הפקולטה לאדריכלות לבינוי ערים בטכניון, בוגרת לימודי תעודה במוזיאולוגיה מאוניברסיטת תל אביב, תוכנית בה היא משמשת כיום כמרצה וכמנחה, ומוסמכת בית הספר למדיניות ציבורית של האוניברסיטה העברית. במסגרת תפקידה במוזיאון היא יוזמת ושותפה בפרויקטים עירוניים וארציים בתחום החינוך המדעי, והיא שותפה ומובילה פרויקטים בינלאומיים במימון האיחוד האירופי המשלבים בין החינוך הפורמלי וחינוך הבלתי פורמלי בתחום המדע והטכנולוגיה, וביניהם פרויקטים לפיתוח דרכי הוראת חקר ופתרון בעיות, שילוב לימודי הנדסה בתוכניות הלימודים בבתי הספר ומוזיאונים, עידוד בנות לבחירה במדעים, טיפוח מצוינות בחינוך המדעי.

מרב בהט

מרב בהטמרב מכהנת כסמנכ"לית אסרטגיה ושיווק במרכז למחקר ופיתוח של מיקרוסופט ישראל. למרב ניסיון של 17 שנים בניהול ובניית אסטרטגית מוצרים. בתפקידיה הקודמים שימשה כסגנית נשיא לשיווק, מוצרים ופיתוח עסקי בפלאש נטוורקס, משנה לסמנכ"ל שיווק בקומברס ודירקטור שיווק ומוצרים בסכמה. מרב היא בעלת תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול מהטכניון ותואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת בן גוריון. כמו כן, היא סיימה באחרונה שנת לימודים באסטרטגיות שיווק, מנהיגות ויזמות עסקית וטכנולוגית באוניברסיטת הרווארד.

 

מריאנה וקסמן

mariana-portrait

מריאנה וקסמן הצטרפה לאינטל ב-2006 וכיום משמשת כמנהלת קשרי החינוך והאקדמיה של אינטל ישראל. במסגרת תפקידה היא הקימה ומובילה את אסטרטגיית שיתוף הפעולה של אינטל בישראל עם האקדמיה הישראלית ותרומתה של אינטל למצויינות האקדמית של המוסדות האקדמים השונים. בנוסף מריאנה מובילה את שיתוף הפעולה של אינטל עם הגורמים הרלוונטים בתחום ה- STEM כחלק מאסטרטגיית החברה לקידום תחום החינוך המדעי הטכנולוגי. לפני כן היא ניהלה את פיתוח העסקי ושיתוף הפעולה של אינטל בישראל ואירופה עם חברות פיתוח תוכנה וחומרה בתחומים עיסקיים שונים. למריאנה מעל 20 שנים נסיון בפיתוח עסקי, ניהול מוצר ואסטרטגיה בארגונים טכנולוגים שונים בישראל ובאירופה. למריאנה תואר במדעי המחשב מהטכניון.

נאוה בן צבי

נאוה בן צבינאוה בן-צבי היא פרופסור אמריטה של האוניברסיטה העברית והשכלתה האקדמית בכל התארים היא בכימיה מהאוניברסיטה העברית. היום משמשת יו"ר הוועד המנהל של המרכז הישראלי למצוינות בחינוך. היא ייצגה את מדינת ישראל כחברה בצוות "אימפקט אקדמי" באו"ם והייתה במשך שלוש עשרה שנים נשיאת מכללת הדסה בירושלים. היא שימשה פרופסור אורחת לכימיה וביוכימיה באוניברסיטת מרילנד ואוניברסיטת דרום פלורידה, ארה"ב. פרופ' נאוה בן-צבי היא ממייסדות האוניברסיטה הפתוחה, מייסדת אתר האינטרנט החינוכי "סנונית" ועמדה בראש "ועדת בן צבי" לבחינת לימודי המתמטיקה בישראל. על תרומתה הרבה לתחומי החינוך ועל המחקר והפיתוח שלה בארץ ובעולם, זכתה פרופ' בן-צבי בפרס למנהיגות גלובלית על מטעם אוניברסיטת דרום פלורידה, ארה"ב. ביום העצמאות ב-2007 נמנתה על מדליקי המשואות וב-2005 זכתה בעיטור יקירת ירושלים.

עירד יבנה

Irad_Photo_Smallעירד יבנה הוא פרופסור למדעי המחשב בטכניון – מכון טכנולוגי לישראל. תחומי התמחותו העיקריים הם חישוב מדעי ומתמטיקה חישובית, עם שימושים בפיסיקה, ביולוגיה והנדסה. בעל תואר ראשון בהנדסה אווירונאוטית מהטכניון, ותואר דוקטור בתחום המתמטיקה השימושית ממכון ויצמן למדע. כיהן כסגן דיקן ללימודי הסמכה בפקולטה למדעי המחשב בשנים 2010-2013, והחל מאוקטובר 2013 מכהן כדיקן הפקולטה.

 

קרין מאיר רובינשטין 

Karin Mayer Rubinsteinקרין מאיר רובינשטין היא מנכ"לית ונשיאת IATI, ארגון הגג של תעשיות ההיי-טק, מדעי החיים ושאר התעשיות המתקדמות בישראל, עם מאות חברים משלמים מכל רכיבי האקוסיסטם הישראלי, כולל קרנות הון סיכון, מרכזי פיתוח של החברות הרב לאומיות הפועלות בישראל, סטארטאפים, חממות ומאיצים, בורסאות מובילות מהעולם, חברות מסחור, אוניברסיטאות ובתי חולים, מרכזי חדשנות, עיריות, נותני שירותים ועוד. דרך רשת החברים הרחבה הזו, IATI מחברת את האקוסיסטם הטכנולוגי בישראל, מספקת פתרונות ותמיכה ברמות השונות ומשלבת את הסקטורים השונים בתעשיה עבור מטרות אסטרטגיות וממשלתיות משותפות. בתפקידיה הקודמים, קרין הייתה שותפה בכירה ומנהלת פיתוח עסקי במשרדי עורכי הדין המובילים. קרין חברה בוועדה המייעצת ובוועדות היגוי של ארגוני תעשייה מובילים, חברה בחבר הנאמנים של אוניברסיטת תל אביב וכן חברת בורד לשכת המסחר ישראל-אמריקה. קרין דוברת מרכזית בכנסי החדשנות המובילים בעולם. קרין בעלת BA בכלכלה, LLB ו-MBA מאוניברסיטת תל אביב. קרין נבחרה פעמיים ברצף, לאחת מ-100 הצעירים המשפיעים בישראל של מגזין Forbes, וכן לאחת מ-40 אנשי העסקים הצעירים המובילים של The Marker.

רונית רונן-קרפול

ronit ronenרונית רונן – קרפול, דירקטורית בכירה ואחראית על תחום ניהול משאבי האנוש של Western Digital ישראל, אירופה, המזה"ת ואפריקה (EMEA) ומשנה למנכ"ל Western Digital  ישראל. במסגרת תפקידיה הקודמים ב- SanDisk, ניהלה רונית את תחומי הגיוון התעסוקתי וההכלה הגלובליים, כמו כן ניהלה צוות של מנהלי משאבי אנוש ביחידות גלובליות שונות בתחום העסקי ובתחום ההנדסה. קודם הגעתה לSanDisk/M-system, ניהלה  רונית צוות של מנהלי משאבי אנוש ותמכה ביחידות עסקיות גלובליות שונות בחברת אמדוקס. בעלת תואר שני במגמה לפסיכולוגיה חברתית באוניברסיטת בר-אילן. כמו גם בוגרת קורס הדירקטורים של המרכז הבינתחומי הרצליה (IDC).

שחר בר אור

שחר בן אור2שחר בר אור מכהן כסגן נשיא חטיבת הנדסה בחברת ווסטרן דיגיטל, בה הוא ממונה על ארגון הנדסי גלובלי שעוסק במחקר ופיתוח של מוצרי החברה המיועדים לשווקי המובייל, הרכב ומערכות משובצות. במקביל משמש שחר כמנכ"ל ווסטרן דיגיטל ישראל. לפני כן שחר כיהן בתפקידי סגן נשיא מו"פ בסנדיסק וב-  M-Systems. לשחר כניסיון עשיר בניהול ובפיתוח מערכות, תוכנה, קושחה, חומרה, אלגוריתמים, מערכת על שבב (SoC) ושיווק טכני. שחר הנו בעל תואר שני בהנדסת חשמל מאוניברסיטת תל אביב ובעל ראשון בהנדסת חשמל מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב.

 

 

שלומית עמיחי

3שלומיתמכהנת כיו"ר מיזם "חותם", גיוס של סטודנטים מצוינים ומצטיינים להוראה בפריפריה החברתית והגאוגרפית מטעם ג'וינט ישראל. היא בעלת תואר ראשון בהיסטוריה ישראלית ובמדעי המדינה מהאוניברסיטה העברית ותואר שני במנהל חינוכי מאוניברסיטת ת"א. גב' עמיחי שירתה במשרד החינוך למעלה מ – 25 שנה, ובמסגרת זו שימשה כמנכ"לית המשרד פעמיים.בנוסף מכהנת גב' עמיחי בכמה מועצות מנהלים:קרן סאקטא-רש"י מכון סאלד, מט"ח וכמו כן משתתפת קבועה בפורומים שונים הקשורים לחינוך במסגרת מכון ון ליר, המכון הישראלי לדמוקרטיה ומכון טאוב לחקר החינוך.

 

משרד החינוך

גילמור קשת-מאור

גילמור קשת

ד"ר גילמור קשת-מאור, מנהלת האגף למדעים במזכירות הפדגוגית במשרד החינוך החל מספטמבר 2016. ד"ר קשת-מאור היא בוגרת לימודי רוקחות באוניברסיטה העברית שם השלימה גם את לימודי הדוקטורט שלה במדעי המוח וביוכימיה של התא. כמדענית עסקה ד"ר קשת-מאור במחקר בתר-דוקטורלי על תאי גזע במוח באוניברסיטת סטנפורד בקליפורניה עד 2004, ומאז כחוקרת במרכז לחקר הסרטן בבי"ח תל השומר בתחום תאי הגזע בסרטן. לאחר מכן שימשה מורה לביולוגיה ב'עתיד', תיכון למדעים לוד, מורה במרכז מחוננים "מעלות" ברעות ומדריכת מורים באגף למחוננים ולמצטיינים, המינהל הפדגוגי במשרד החינוך. ד"ר קשת ריכזה את לימודי ההוראה במדעי הטבע ובמתמטיקה ושימשה כמרצה במחלקה ללימודי הוראה בבית הספר לחינוך ע"ש סימור פוקס באוניברסיטה העברית.

מוהנא פארס

muhana1מתכלל התכנית לקידום מתמטיקה ומצוינות מדעית במשרד החינוך. למוהנא פארס MA בניהול מערכות חינוך ותוכניות לימודים מאוניברסיטת חיפה, בעל תואר ראשון במתמטיקה, סטטיסטיקה ומדעי המחשב מאוניברסיטת חיפה, והוא בוגר בית-ספר מנדל למנהיגות חינוכית וחברתית . למוהנא ניסיון עשיר בתחום החינוך ובשנים האחרונות כיהן כממונה על החינוך הדרוזי והצ'רקסי במשרד החינוך. בתפקידיו הקודמים היה  מנהל ביה"ס היסודי הקהילתי, כפר חורפיש ושימש כמנחה בתוכנית מנהיגות חינוכית בצה"ל מטעם מכון מנדל ובבית הספר למנהיגות חינוכית של מכון מנדל. ושמש כממונה על תקציב ההוראה במינהל כלכלה ותקציבים במשרד החינוך, מוהנא הינו זוכה פרס החינוך למנהל וצוות ביה"ס הקהילתי חורפיש מטעם  משרד החינוך ונשיא המדינה לשנת 1997, וזוכה פרס "מצוינות בחינוך לתעשייה" לשנת 1998. הוא מכהן כחבר במספר ועדות במשרד החינוך וכן כחבר הנהלה בעמותת מארג לחינוך לרב תרבותיות.