ועדת היגוי

ועדת ההיגוי של יוזמת 5פי2 היא הגוף המוביל את השותפות, קובע מדיניות ומקבל ההחלטות ברמה האסטרטגית. חברי וועדת ההיגוי מייצגים ארגונים משלושת המגזרים ומשקפים את מגוון הארגונים ביוזמה. הוועדה התכנסה לראשונה בדצמבר 2013 ומתכנסת אחת לרבעון.

חברי הוועדה:

אורית חזן

אורית חזן2פרופ' אורית חזן היא ראש המחלקה לחינוך למדע וטכנולוגיה בטכניון. תחום המחקר שלה הוא הוראת מדעי המחשב והנדסת תוכנה. במסגרת זו היא חוקרת תהליכים קוגנטיביים וחברתיים ברמת הפרט, הקבוצה והארגון, בבתי ספר תיכוניים ובארגוני תוכנה. עד היום פרסמה כ-100 מאמרים בז'ורנאלים מקצועיים ובאסופות מאמרים של כינוסים וארבעה ספרים. בשנים 2005-2007 כהנה בתפקיד סגנית דיקן לימודי הסמכה של הטכניון; בשנים 2007-2010 כיהנה כיו"ר וועדת המקצוע של מדעי המחשב בתיכון בישראל.
פרטים נוספים ניתן למצוא באתרה האישי.

 

אורי צ'שנובסקי

oriאורי צ'שנובסקי פרופ' (אמריטוס) באוניברסטת תל אביב, עוסק בפיסיקה כימית ניסיונית. מחקריו עוסקים בצבירים, ובמיוחד באמצעות שיטות ניסיוניות שפיתח בספקטרוסקופיית פוטואלקטרונים. לאחרונה, עוסק בספקטרוסקופיה של גופים ננומטרים (שותף ל-2 פטנטים בתחום). ב-2004-2001 כהן כראש ביה"ס לכימיה. מ-1997 הוא פעיל בקידום הננוטכנולוגיה בארץ ובאת"א. בתקופה 2001-1997 כיהן בוועדת "ביכורה" לקידום מחקר הננוטכנולוגיה בישראל, ובשנת 2002 כחבר ועדת "תלם" (בראשות דן מידן) להתווית  המיזם הלאומי בננוטכנולוגיה. בשנים 2004-2012 עמד בראשו המרכז לננוטכנולוגיה של אוניברסיטת תל אביב. כמו כן הקים ועמד בראש פורום ראשי המרכזים לננוטכנולוגיה באוניברסיטאות ישראל, גוף שהיה מרכזי בגבוש הפעלתו של המיזם, ובטיפוח קשרים בין לאומיים. ממיסדי (2006) וחבר ההנהלה של עמותת "פניני חוכמה" לקידום המחקר הישומי בננוטכנולוגיה. החל מ-2016 הוא משמש כיועץ המדעי של פרס דן דויד.

 

אורלי פרידמן מרטון

אורלי פרידמן מרטון, סמנכ"לית ייעוץ משפטי, רגולציה ואחריות תאגידית, מיקרוסופט ישראל. אורלי הצטרפה למיקרוסופט בשנת 2007 והיא מכהנת כיועצת המשפטית וכחברת הנהלת החברה. בתפקידה אחראית אורלי על ניהול והובלת ההיבטים המשפטיים, הרגולטוריים, הציות ונושאי המדיניות הציבורית של החברה, בצד הובלת שיתופי פעולה תלת מגזריים ברמה לאומית, הרותמים את חוזקותיה העסקיות של מיקרוסופט ליצירת אימפקט בישראל – לצמיחה כלכלית חברתית, לצמצום פערים ולמתן מענה לאתגרים חברתיים. לצד תפקידה בחברה, אורלי פעילה חברתית במסגרות שונות – כחברה בועד המנהל של עמותת תפוח, כחברה בועדות ופורומים שונים המקדמים יעדים לאומיים, כמנטורית בקהילה ועוד. אורלי בעלת שני תארים מהפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב, בוגרת קורס גישור (גומא) ועמיתה בתכנית מעוז למנהיגות ציבורית-חברתית.

 

אורלי לכיש-זלאיט

Aurelie1אורלי לכיש-זלאיט, מנהלת יחידת המורים במכון דוידסון לחינוך מדעי, הזרוע החינוכית של מכון ויצמן למדע. בעלת תואר דוקטור בכימיה מהמחלקה לחומרים ופני שטח במכון ויצמן, 2005. עבודתה המדעית התמקדה במחקר של מערכות ביולוגיות תוך שימוש בשיטות כימיות ופיסיקליות. אחרי שהשלימה לימודי פוסט-דוקטורט ועבדה כמה שנים בשוק הפרטי, עשתה תעודת הוראה בכימיה מטעם המחלקה להוראת המדעים במכון ויצמן, ובשנת 2010 החלה לעבוד במכון דוידסון לחינוך מדעי. במקביל לפיתוח חומרי לימוד והנחיית תלמידים בעבודות מחקר במעבדות המכון היתה שותפה בהקמת מסלול שביט למצוינות מדעית בחטיבות הביניים וניהלה אותו. בנוסף לכך היא מלמדת כימיה בחטיבה העליונה. מ-2014 היא מנהלת את יחידת המורים במכון דוידסון, המפתחת ומפעילה תכניות להתפתחות מקצועית של מורי מתמטיקה ומדעים תוך דגש על למידה פעילה ומגוונת, הוראה מותאמת אישית, שימוש באמצעים דיגיטליים וליווי מתמשך של המורים ביישום בבתי הספר.

 

אורן ברץ

אורן ברץ

אורן ברץ הוא סגן נשיא קשרי חוץ בפדרציה היהודית של קליבלנד. במסגרת תפקידו אחראי אורן על מחלקת הפרויקטים הבינלאומיים של הפדרציה ועל המחלקות העוסקות בקשרי ממשל וקהילה. בנוסף מפקח אורן על הנושאים הביטחוניים של הפדרציה. אורן לוקח חלק בהנהלת המועצה העולמית של קליבלנד – יוזמת קהילתית לקליטת מהגרים בעיר, וחבר בתכנית קליבלנד 2018 למנהיגות. בשנתיים האחרונות הוביל אורן את תהליך התכנון האסטרטגי של הפדרציה בנושא הפעילות בישראל לעשר השנים הקרובות. בעקבות ההמלצות שהושגו בתהליך התכנון יוביל אורן את הפיתוח והיישום בנושא קידום מקצועות ה- STEM בישראל.  לפני הצטרפותו לפדרציה, אורן שימש כמנהל פרויקטים בארגון "עתידים", המתמקד בהקטנת הפער הסוציו-אקונומי בישראל. לפני כן פרש אורן משירות בן 28 שנים במשרד הביטחון, בו שירת במגוון תפקידים. כמו כן שימש אורן כסגן הקונסול בקונסוליה הישראלית בטורונטו. בעל תואר ראשון בלימודי מזרח תיכון באוניברסיטת תל אביב ובעל תואר שני במנהל עסקים מבית הספר לעסקים קלוג באוניברסיטת נורת'ווסטרן.

 

איילת אברמוביץ'

איילת אברמוביץ' היא סמנכ"לית החינוך הא-פורמאלי בקדימה מדע – World ORT. במסגרת תפקידה איילת מובילה ומנהלת 17 מרכזי מצוינות לילדים ונוער, הפועלים לקידום תחומי המדע והטכנולוגיה. בפעילות המרכזים, הפרוסה ברחבי הארץ, משתתפים כ 7,500 תלמידים. כמו כן, במסגרת תפקידה מובילה איילת תוכנית ייחודית וחדשנית המשלבת מדע והלכה ופועלת במגזר החרדי. במסגרת הארגון הגלובלי, היא יוזמת, מפתחת ומיישמת תוכניות בינלאומיות. בנוסף, איילת שותפה פעילה בגיבוש תפיסת החינוך הא- פורמאלי העתידי הכולל במדינת ישראל.  לפני תפקידה זה ניהלה את המחלקה ליזמות ופיתוח משאבים ברשת עמל, ולפני כן, פיתחה את מרכזי המצוינות והייתה אמונה על תחום מדע וטכנולוגיה בחט"ב ברשת אורט. בעלת תואר ראשון בהוראת המדעים ותואר שני בניהול מערכות חינוך.

 

איריס בק-קודנר

Iris-Beck-Codner1איריס בק-קודנר התמנתה לסמנכ"לית בכירה למותג גלובלי טבע ולמנהלת תקשורת התאגיד טבע בשנת 2014. בין השנים 2013 ל-2014, גב' בק-קודנר כיהנה כסמנכ"לית בכירה לתחום התקשורת בחברה. בין השנים 2009 ל-2012 היא כיהנה כמנכ"לית קבוצת מקאן אריקסון ישראל, מקבוצת IPG, ובין השנים 2002 ל-2008, כסגנית נשיאה לענייני שיווק ותוכן בחברת פרטנר תקשורת בע"מ. בין השנים 1999 ל-2000 היא כיהנה כמנכ"לית של ליוור ישראל (Lever Israel), חברת-בת בבעלות מלאה של יונילוור ישראל. לגב' בק-קודנר תואר ראשון בכלכלה (B.A) מאוניברסיטת חיפה ותואר שני במנהל עסקים (M.B.A) בהצטיינות מאוניברסיטת בר אילן.

 

אלי הורביץ

אלי הורביץמכהן כמנכ"ל של קרן טראמפ, קרן פילנתרופית הפועלת לשיפור הישגי החינוך בישראל באמצעות השקעה בהוראה איכותית בבתי הספר בתחומי המתמטיקה והמדעים. הורביץ הוא חבר וועד החינוך הלאומי, וקודם לכן שירת כמשנה למנכ"ל יד הנדיב, קרן פילנתרופית של משפחת רוטשילד בישראל. הורביץ היה בין מייסדיו ויוזמיו של אבני ראשה – המכון הישראלי למנהיגות בית-ספרית, ושל המיזמים: התיכון הוירטואלי ו-נחשון המסייעים לתלמידי תיכון בפריפריה ללמוד במסלולי מצויינות לבגרות במתמטיקה ובפיזיקה דרך האינטרנט. הוא ריכז את עבודת הוועדה לשינוי מעמד הספרייה הלאומית בראשותו של השופט יצחק זמיר, היה ממובילי הקמת מאגר גיידסטאר להגברת השקיפות של עמותות בישראל וכיום הוא חבר בוועד המנהל של חמד"ע, מרכז לחינוך מדעי בתל-אביב. הוא בעל תואר שני בהיסטוריה של המזרח התיכון מאוניברסיטת תל אביב, נשוי, אב לארבעה ומתגורר בעיר מודיעין.

 

אלי שלו

eli shalevאלי שלו הוא מורה מוערך לפיזיקה ומנחה מורים. אלי מלמד פיזיקה בתיכון שליד האוניברסיטה העברית בירושלים, משמש כרכז פדגוגיה של מרכזי שוורץ–רייסמן לחינוך מדעי (חמד"ע רחובות-נס ציונה לשעבר), ומוביל את ההכשרה להוראה בתוכנית מורים-חוקרים של האוניברסיטה העברית. לאלי תארי מוסמך בפיזיקה כימית (מאונ' ת"א) ובמדיניות ציבורית (מהאונ' העברית), והוא חתן פרס דה-שליט למורה מצטיין לפיזיקה לשנת 2006.

 

 

אריאלה איטח-קובו

ariellaסא"ל אריאלה איטח-קובו משמשת כראש ענף תכנון ומחקר בחטיבת התכנון שבאגף כח אדם בצה"ל. חטיבת תכנון כח אדם אמונה על מדיניות הגיוס, המיון והשיבוץ של חיילי החובה בצה"ל. בתפקידה, מובילה אריאלה מגוון רחב של פרויקטים, תחומי מחקר ותשתית הנוגעים למיצוי וטיפול מיטבי במתגייסים ובמשרתים – בניית מודלים סטטיסטיים וכלי מחקר לטיוב המיון, השיבוץ ומסלולי שירות בצה"ל, יצירת תכניות ושיתופי פעולה בין-משרדיים ובין מגזריים לצורך טיפול מיטבי בחיילים, שילוב באוכלוסיות מיוחדות, תחזיות, מדידה, בקרה ועוד. במסגרת תפקידה מרכזת אריאלה את הקשר שמקיים צה"ל עם משרד החינוך ומשרדי ממשלה נוספים ופועלת ליצירת שיתופי פעולה רבים ומגוונים שמטרתם שיפור המיצוי של המתגייסים אל מול דרישות צה"ל. במהלך שירותה, סא"ל אריאלה ביצעה מגוון תפקידים בתחום משאבי האנוש במטה ובדרג הנפרש. בתפקידה האחרון שירתה כראש ענף תכנון כח האדם באגף התכנון במטה הכללי. סא"ל אריאלה בוגרת תואר ראשון במנהל עסקים בהתמחות במשאבי אנוש ותואר שני במשאבי אנוש מאוניברסיטת תל אביב.

בלה אברהמס

בלה אברהמס3הצטרפה לאינטל לפני 20 שנה, ומשמשת כיום כסמנכ"ל קשרי החוץ של אינטל ישראל. במסגרת עבודתה כחברת הנהלת אינטל היא אחראית על קשרי ממשל, עיתונות ומדיה, יחסי ציבור, קשרי אקדמיה, תוכניות החינוך, קשרי קהילה בקמפוסים השונים ברחבי הארץ והאחריות התאגידית של אינטל. לבלה חלק משמעותי בפיתוח העסקי-כלכלי של אינטל. בלה מילאה תפקידי מפתח באגף משאבי אנוש של אינטל, ניהלה את מחלקת משאבי אנוש במפעלי אינטל בקרית גת ובירושלים, כולל בשלב הקמת המפעל (F28). מאז שנת 2011 מכהנת בלה כסמנכ"לית קשרי חוץ. בלה חברה מטעם הנהלת אינטל בשולחן העגול לשיח הבין-מגזרי של משרד החינוך, חברה בוועדת ההיגוי של היוזמה הלאומית לקידום מצוינות מדעית טכנולוגית וחברה בוועדה המייעצת במשרד ראש הממשלה לצמצום הפער הדיגיטלי. בלה היא בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה ופילוסופיה ותואר שני בפסיכולוגיה חברתית-אירגונית באוניברסיטה העברית. מנחת קבוצות ומאמנת מוסמכת. בעלת תעודת הסמכה לכהן כדירקטורית.

 

גאולה סבר
geula severמורה למתמטיקה בבית ספר המשותף חוף הכרמל מזה 23 שנה. חברה בצוות מרכז המורים למתמטיקה בחינוך העל יסודי אשר באוניברסיטת חיפה מאז הקמתו ב-2007. במסגרת לימודיה ועבודתה במרכז המורים באוניברסיטת חיפה, פעלה רבות לשילוב הטכנולוגיה בלימודי המתמטיקה. חברה בצוות המוביל של "מועדון ה-5", פרוייקט קהילות מורים למתמטיקה ברמת 5 יח"ל, ביוזמת קרן טראמפ ובניהול פרופ' רוזה לייקין מאוניברסיטת חיפה. משתתפת בוועדת התוכנית למתמטיקה ברמת 5 יח"ל.

 

 

יוסי ביידץ

יוסי ביידץאלוף (במיל.) יוסי בידץ מכהן כמנכ"ל מט"ח (המרכז לטכנולוגיה חינוכית). יוסי שרת בצה"ל 35 שנים. בתפקידו האחרון כחבר המטה הכללי פיקד על המכללות הצבאיות והמכללה לביטחון לאומי (מב"ל). לפני כן שימש במשך חמש שנים כראש חטיבת המחקר באגף המודיעין. זאת לאחר שירות בפיקוד הצפון ובמערך היחידות המיוחדות.
בעל תואר ראשון בחקלאות מהאוניברסיטה העברית ותואר שני במנע"ס מאוניברסיטת ת"א. היה עמית מחקר במכון וושינגטון למדיניות במזה"ת ובמכון ברוקינגס בוושינגטון. עמית בתכנית ווקסנר לבכירים בבי"ס קנדי שבאוניברסיטת הארווארד.

 

 

מיה הלוי

2מאיה הלוימנהלת את מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד ירושלים משנת 1995. מיה החלה בעבודתה במוזיאון בשנת 1983 כשהצטרפה לפרופ' פיטר הילמן בהובלת הפיתוח של מוזיאון מדע אינטראקטיבי חדשני. היא מוסמכת הפקולטה לאדריכלות לבינוי ערים בטכניון, בוגרת לימודי תעודה במוזיאולוגיה מאוניברסיטת תל אביב, תוכנית בה היא משמשת כיום כמרצה וכמנחה, ומוסמכת בית הספר למדיניות ציבורית של האוניברסיטה העברית. במסגרת תפקידה במוזיאון היא יוזמת ושותפה בפרויקטים עירוניים וארציים בתחום החינוך המדעי, והיא שותפה ומובילה פרויקטים בינלאומיים במימון האיחוד האירופי המשלבים בין החינוך הפורמלי וחינוך הבלתי פורמלי בתחום המדע והטכנולוגיה, וביניהם פרויקטים לפיתוח דרכי הוראת חקר ופתרון בעיות, שילוב לימודי הנדסה בתוכניות הלימודים בבתי הספר ומוזיאונים, עידוד בנות לבחירה במדעים, טיפוח מצוינות בחינוך המדעי.

 

מריאנה וקסמן

mariana-portrait

מריאנה וקסמן הצטרפה לאינטל ב-2006 וכיום משמשת כמנהלת קשרי החינוך והאקדמיה של אינטל ישראל. במסגרת תפקידה היא הקימה ומובילה את אסטרטגיית שיתוף הפעולה של אינטל בישראל עם האקדמיה הישראלית ותרומתה של אינטל למצויינות האקדמית של המוסדות האקדמים השונים. בנוסף מריאנה מובילה את שיתוף הפעולה של אינטל עם הגורמים הרלוונטים בתחום ה- STEM כחלק מאסטרטגיית החברה לקידום תחום החינוך המדעי הטכנולוגי. לפני כן היא ניהלה את פיתוח העסקי ושיתוף הפעולה של אינטל בישראל ואירופה עם חברות פיתוח תוכנה וחומרה בתחומים עיסקיים שונים. למריאנה מעל 20 שנים נסיון בפיתוח עסקי, ניהול מוצר ואסטרטגיה בארגונים טכנולוגים שונים בישראל ובאירופה. למריאנה תואר במדעי המחשב מהטכניון.

 

מתי גיל

MGמתי מכהן כראש קשרי חוץ וממשל, ישראל ושווקים בינלאומיים בטבע. לפני כן כיהן כ- COO של המחלקה המשפטית הגלובלית של טבע. בין השנים 2006-2009 כיהן כראש הלשכה של השר לביטחון פנים ח"כ אבי דיכטר. בעברו שימש כמנכ"ל פורום מנהיגות אוסטרליה-בריטניה-ישראל.
מתי הוא עו"ד בהכשרתו, בוגר המרכז הבינתחומי הרצליה. הוא פעיל כיזם קהילתי-חברתי בישראל, כמקים ומוביל של "פורום סנהדרין" לישראלים צעירים מובילים. כרס"ן במיל' מתי שירת כקצין קשרי חוץ מבצעי מול צבאות ארה"ב, ירדן, מצרים וכוחות האו"ם בלבנון וסוריה.

 

נאוה בן צבי

נאוה בן צבינאוה בן-צבי היא פרופסור אמריטה של האוניברסיטה העברית והשכלתה האקדמית בכל התארים היא בכימיה מהאוניברסיטה העברית. היום משמשת יו"ר הוועד המנהל של המרכז הישראלי למצוינות בחינוך. היא ייצגה את מדינת ישראל כחברה בצוות "אימפקט אקדמי" באו"ם והייתה במשך שלוש עשרה שנים נשיאת מכללת הדסה בירושלים. היא שימשה פרופסור אורחת לכימיה וביוכימיה באוניברסיטת מרילנד ואוניברסיטת דרום פלורידה, ארה"ב. פרופ' נאוה בן-צבי היא ממייסדות האוניברסיטה הפתוחה, מייסדת אתר האינטרנט החינוכי "סנונית" ועמדה בראש "ועדת בן צבי" לבחינת לימודי המתמטיקה בישראל. על תרומתה הרבה לתחומי החינוך ועל המחקר והפיתוח שלה בארץ ובעולם, זכתה פרופ' בן-צבי בפרס למנהיגות גלובלית על מטעם אוניברסיטת דרום פלורידה, ארה"ב. ביום העצמאות ב-2007 נמנתה על מדליקי המשואות וב-2005 זכתה בעיטור יקירת ירושלים.

 

קרין מאיר רובינשטין 

Karin Mayer Rubinsteinקרין מאיר רובינשטין היא מנכ"לית ונשיאת IATI, ארגון הגג של תעשיות ההיי-טק, מדעי החיים ושאר התעשיות המתקדמות בישראל, עם מאות חברים משלמים מכל רכיבי האקוסיסטם הישראלי, כולל קרנות הון סיכון, מרכזי פיתוח של החברות הרב לאומיות הפועלות בישראל, סטארטאפים, חממות ומאיצים, בורסאות מובילות מהעולם, חברות מסחור, אוניברסיטאות ובתי חולים, מרכזי חדשנות, עיריות, נותני שירותים ועוד. דרך רשת החברים הרחבה הזו, IATI מחברת את האקוסיסטם הטכנולוגי בישראל, מספקת פתרונות ותמיכה ברמות השונות ומשלבת את הסקטורים השונים בתעשיה עבור מטרות אסטרטגיות וממשלתיות משותפות. בתפקידיה הקודמים, קרין הייתה שותפה בכירה ומנהלת פיתוח עסקי במשרדי עורכי הדין המובילים. קרין חברה בוועדה המייעצת ובוועדות היגוי של ארגוני תעשייה מובילים, חברה בחבר הנאמנים של אוניברסיטת תל אביב וכן חברת בורד לשכת המסחר ישראל-אמריקה. קרין דוברת מרכזית בכנסי החדשנות המובילים בעולם. קרין בעלת BA בכלכלה, LLB ו-MBA מאוניברסיטת תל אביב. קרין נבחרה פעמיים ברצף, לאחת מ-100 הצעירים המשפיעים בישראל של מגזין Forbes, וכן לאחת מ-40 אנשי העסקים הצעירים המובילים של The Marker.

 

קרן רדו לבנובסקי 

keren1קרן רדו לבנובסקי מילאה ב-9 השנים האחרונות מגוון תפקידים בתחום משאבי האנוש בחברת מארוול טכנולוגיות, ומשמשת כיום כ-EMEA HR Manager – מובילה את תחום משאבי האנוש בישראל ובאירופה. לפני כן שימשה כמנהלת משאבי אנוש של הסייט הישראלי. ארגון משאבי האנוש במארוול ישראל מוביל שיתופי פעולה רב-שנתיים לקידום חינוך טכנולוגי בישראל, לרבות הקמת מעבדות אוניברסיטאיות ואירוח מידי שנה של אירועים כגון הקאטון תלמידי תיכון בשיתוף רשת תיכונים ארצית. טרם הצטרפה למארוול עבדה קרן כפסיכולוגית ארגונית, יועצת בתחומים של ייעוץ למנהלים ולגופי HR. קרן היא דוקטור לפסיכולוגיה מאוניברסיטת בר אילן, במסגרת הדוקטורט חקרה תהליכי קבלת החלטות בתנאי אי וודאות.

 

 

רונית רונן-קרפול

ronit ronenרונית רונן – קרפול, דירקטורית בכירה ואחראית על תחום ניהול משאבי האנוש של Western Digital ישראל, אירופה, המזה"ת ואפריקה (EMEA) ומשנה למנכ"ל Western Digital  ישראל. במסגרת תפקידיה הקודמים ב- SanDisk, ניהלה רונית את תחומי הגיוון התעסוקתי וההכלה הגלובליים, כמו כן ניהלה צוות של מנהלי משאבי אנוש ביחידות גלובליות שונות בתחום העסקי ובתחום ההנדסה. קודם הגעתה לSanDisk/M-system, ניהלה  רונית צוות של מנהלי משאבי אנוש ותמכה ביחידות עסקיות גלובליות שונות בחברת אמדוקס. בעלת תואר שני במגמה לפסיכולוגיה חברתית באוניברסיטת בר-אילן. כמו גם בוגרת קורס הדירקטורים של המרכז הבינתחומי הרצליה (IDC).

 

 

שגיא בר

תמונה של שגיא ברשגיא בר מכהן כמנכ"ל המרכז לחינוך סייבר של קרן רש"י. בר שירת בצבא כמנהל קבוצות מו"פ והוביל פרויקטים מרובי טכנולוגיה במשך יותר מ- 20 שנה, ביחידות הטכנולוגיה השונות של חיל המודיעין. במסגרת שירותו הצבאי, קיבל שגיא את פרס ביטחון ישראל מטעם הנשיא ושר הביטחון.
עם סיום תפקידו בצבא הוביל וניהל בר את תכנית "מגשימים" שהפכה לימים לתכנית הסייבר הלאומית, הפועלת כיום במסגרת המרכז לחינוך סייבר, לצד תכניות חינוכיות טכנולוגיות נוספות. המרכז לחינוך סייבר הוקם לפני כשנתיים ביוזמה משותפת של קרן רש"י לצד משרד ראש הממשלה ומשרד הביטחון.
שגיא בעל תואר ראשון ושני בהנדסת מכונות מהטכניון ותואר שני נוסף במנהל עסקים מאוניברסיטת בן גוריון.
נשוי ואב לארבעה, מתגורר בכרכור וחובב ספורט, טבע וטכנולוגיה.

 

שלי לנצמן

שלי לנצמן היא מנכ"לית מיקרוסופט ישראל ומכהנת בתפקיד מאז יולי 2015. שלי הצטרפה למיקרוסופט לפני כ-21 שנים בהן מילאה מגוון תפקידים: סמנכ"לית המגזר הציבורי, סמנכ"לית החטיבה הטכנולוגית Services ומנהלת קבוצות הפיננסים, הבריאות והתעשייה בחטיבת האנטרפרייז. מנכ"לית החברה אמונה על מיצוב החברה בארץ, על הטמעת פתרונות החברה בקרב הלקוחות הארגוניים והעסקיים (חברות אנטרפרייז וסטארטאפים) ובקרב המשתמשים הפרטיים. שלי מתרכזת במהלכים של חדשנות עסקית בעבודה מול חברות במשק וגופים ממשלתיים באמצעות המעבר לענן. כמו כן, היא אחראית על פרויקטים לאומיים אותם החברה מובילה בישראל. לצד תפקידיה, שלי משקיעה עשרות שעות מדי חודש במגוון עצום של פעולות התנדבות במוסדות וגופים רבים בדגש על ניצולי שואה ונוער בסיכון. לפני שהצטרפה למיקרוסופט, שירתה בצבא 11 שנים והשתחררה בדרגת רב סרן. תחילה כמ"כית בבה"ד 12 ולאחר מכן כקצינה במחלקה לקשרי חוץ של צה"ל. בזמן השירות הצבאי סיימה שלי לימודי תואר ראשון בבר אילן – בחוג למדעי המדינה ואסטרטגיה. בנוסף, היא בוגרת לימודי תעודה בטכניון במשאבי אנוש.

 

משרד החינוך

גילמור קשת-מאור

גילמור קשת

ד"ר גילמור קשת-מאור, מנהלת האגף למדעים במזכירות הפדגוגית במשרד החינוך החל מספטמבר 2016. ד"ר קשת-מאור היא בוגרת לימודי רוקחות באוניברסיטה העברית שם השלימה גם את לימודי הדוקטורט שלה במדעי המוח וביוכימיה של התא. כמדענית עסקה ד"ר קשת-מאור במחקר בתר-דוקטורלי על תאי גזע במוח באוניברסיטת סטנפורד בקליפורניה עד 2004, ומאז כחוקרת במרכז לחקר הסרטן בבי"ח תל השומר בתחום תאי הגזע בסרטן. לאחר מכן שימשה מורה לביולוגיה ב'עתיד', תיכון למדעים לוד, מורה במרכז מחוננים "מעלות" ברעות ומדריכת מורים באגף למחוננים ולמצטיינים, המינהל הפדגוגי במשרד החינוך. ד"ר קשת ריכזה את לימודי ההוראה במדעי הטבע ובמתמטיקה ושימשה כמרצה במחלקה ללימודי הוראה בבית הספר לחינוך ע"ש סימור פוקס באוניברסיטה העברית.

 

מוהנא פארס

muhana1מנהל אגף תוכניות לאומית מערכתיות במשרד החינוך. למוהנא פארס MA בניהול מערכות חינוך ותוכניות לימודים מאוניברסיטת חיפה, בעל תואר ראשון במתמטיקה, סטטיסטיקה ומדעי המחשב מאוניברסיטת חיפה, והוא בוגר בית-ספר מנדל למנהיגות חינוכית וחברתית . למוהנא ניסיון עשיר בתחום החינוך ובשנים האחרונות כיהן כממונה על החינוך הדרוזי והצ'רקסי במשרד החינוך. בתפקידיו הקודמים היה  מנהל ביה"ס היסודי הקהילתי, כפר חורפיש ושימש כמנחה בתוכנית מנהיגות חינוכית בצה"ל מטעם מכון מנדל ובבית הספר למנהיגות חינוכית של מכון מנדל. ושמש כממונה על תקציב ההוראה במינהל כלכלה ותקציבים במשרד החינוך, מוהנא הינו זוכה פרס החינוך למנהל וצוות ביה"ס הקהילתי חורפיש מטעם  משרד החינוך ונשיא המדינה לשנת 1997, וזוכה פרס "מצוינות בחינוך לתעשייה" לשנת 1998. הוא מכהן כחבר במספר ועדות במשרד החינוך וכן כחבר הנהלה בעמותת מארג לחינוך לרב תרבותיות.