ועדת היגוי

ועדת ההיגוי של יוזמת TOP15 היא הגוף המוביל את השותפות, קובע מדיניות ומקבל ההחלטות ברמה האסטרטגית. חברי וועדת ההיגוי מייצגים ארגונים משלושת המגזרים ומשקפים את מגוון הארגונים ביוזמה. הוועדה התכנסה לראשונה בדצמבר 2013 ומתכנסת אחת לרבעון.

חברי הוועדה:

אורית חזן

אורית חזן2

פרופ' אורית חזן היא ראש המחלקה לחינוך למדע וטכנולוגיה בטכניון. תחום המחקר שלה הוא הוראת מדעי המחשב והנדסת תוכנה. במסגרת זו היא חוקרת תהליכים קוגנטיביים וחברתיים ברמת הפרט, הקבוצה והארגון, בבתי ספר תיכוניים ובארגוני תוכנה. עד היום פרסמה כ-100 מאמרים בז'ורנאלים מקצועיים ובאסופות מאמרים של כינוסים וארבעה ספרים. בשנים 2005-2007 כהנה בתפקיד סגנית דיקן לימודי הסמכה של הטכניון; בשנים 2007-2010 כיהנה כיו"ר וועדת המקצוע של מדעי המחשב בתיכון בישראל.
פרטים נוספים ניתן למצוא באתרה האישי.

 

אורי פינטו

אורי הוא מנכ"ל אשכול רשויות נגב מערבי מאז שנת 2015. במסגרת תפקידו הוא אחראי להקמת הארגון ולניהולו בכלל ההיבטים. אורי הוא יזם ומתמחה בניהול ובפיתוח מיזמים בעלי אופי חברתי-כלכלי המבוססים על שותפויות רב-מגזריות. בתפקידיו הקודמים היה מייסד ומנהל שותף של המיזם החברתי "להעז". בעמותת "ציונות 2000" ניהל את תכנית "עיר בשינוי" בשדרות ובירוחם. לאורי תואר שני במנהל ומדיניות ציבורית מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב, ותואר ראשון (B.Sc) במדעי החיים, גם הוא מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב. עוד למד לימודי תעודה בתוכנית להכשרת מנחי קבוצות בבית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. אורי הוא בן הנגב, ומתגורר במיתר. נשוי לדנה ואב לארבעה. אוהב להיות בטבע ובבית, עם משפחה ועם חברים. מאמין בכוחה של קבוצה וביכולתה לעשות שינוי אישי וחברתי.

 

אורלי לכיש-זלאיט

Aurelie1אורלי לכיש-זלאיט, מנהלת יחידת המורים במכון דוידסון לחינוך מדעי, הזרוע החינוכית של מכון ויצמן למדע. בעלת תואר דוקטור בכימיה מהמחלקה לחומרים ופני שטח במכון ויצמן, 2005. עבודתה המדעית התמקדה במחקר של מערכות ביולוגיות תוך שימוש בשיטות כימיות ופיסיקליות. אחרי שהשלימה לימודי פוסט-דוקטורט ועבדה כמה שנים בשוק הפרטי, עשתה תעודת הוראה בכימיה מטעם המחלקה להוראת המדעים במכון ויצמן, ובשנת 2010 החלה לעבוד במכון דוידסון לחינוך מדעי. במקביל לפיתוח חומרי לימוד והנחיית תלמידים בעבודות מחקר במעבדות המכון היתה שותפה בהקמת מסלול שביט למצוינות מדעית בחטיבות הביניים וניהלה אותו. בנוסף לכך היא מלמדת כימיה בחטיבה העליונה. מ-2014 היא מנהלת את יחידת המורים במכון דוידסון, המפתחת ומפעילה תכניות להתפתחות מקצועית של מורי מתמטיקה ומדעים תוך דגש על למידה פעילה ומגוונת, הוראה מותאמת אישית, שימוש באמצעים דיגיטליים וליווי מתמשך של המורים ביישום בבתי הספר.

 

אורן ברץ

אורן ברץאורן ברץ הוא סגן נשיא קשרי חוץ בפדרציה היהודית של קליבלנד. במסגרת תפקידו אחראי אורן על מחלקת הפרויקטים הבינלאומיים של הפדרציה ועל המחלקות העוסקות בקשרי ממשל וקהילה. בנוסף מפקח אורן על הנושאים הביטחוניים של הפדרציה. אורן לוקח חלק בהנהלת המועצה העולמית של קליבלנד – יוזמת קהילתית לקליטת מהגרים בעיר, וחבר בתכנית קליבלנד 2018 למנהיגות. בשנתיים האחרונות הוביל אורן את תהליך התכנון האסטרטגי של הפדרציה בנושא הפעילות בישראל לעשר השנים הקרובות. בעקבות ההמלצות שהושגו בתהליך התכנון יוביל אורן את הפיתוח והיישום בנושא קידום מקצועות ה- STEM בישראל.  לפני הצטרפותו לפדרציה, אורן שימש כמנהל פרויקטים בארגון "עתידים", המתמקד בהקטנת הפער הסוציו-אקונומי בישראל. לפני כן פרש אורן משירות בן 28 שנים במשרד הביטחון, בו שירת במגוון תפקידים. כמו כן שימש אורן כסגן הקונסול בקונסוליה הישראלית בטורונטו. בעל תואר ראשון בלימודי מזרח תיכון באוניברסיטת תל אביב ובעל תואר שני במנהל עסקים מבית הספר לעסקים קלוג באוניברסיטת נורת'ווסטרן.

 

אלי הורביץ

אלי הורביץמכהן כמנכ"ל של קרן טראמפ, קרן פילנתרופית הפועלת לשיפור הישגי החינוך בישראל באמצעות השקעה בהוראה איכותית בבתי הספר בתחומי המתמטיקה והמדעים. הורביץ הוא חבר וועד החינוך הלאומי, וקודם לכן שירת כמשנה למנכ"ל יד הנדיב, קרן פילנתרופית של משפחת רוטשילד בישראל. הורביץ היה בין מייסדיו ויוזמיו של אבני ראשה – המכון הישראלי למנהיגות בית-ספרית, ושל המיזמים: התיכון הוירטואלי ו-נחשון המסייעים לתלמידי תיכון בפריפריה ללמוד במסלולי מצויינות לבגרות במתמטיקה ובפיזיקה דרך האינטרנט. הוא ריכז את עבודת הוועדה לשינוי מעמד הספרייה הלאומית בראשותו של השופט יצחק זמיר, היה ממובילי הקמת מאגר גיידסטאר להגברת השקיפות של עמותות בישראל וכיום הוא חבר בוועד המנהל של חמד"ע, מרכז לחינוך מדעי בתל-אביב. הוא בעל תואר שני בהיסטוריה של המזרח התיכון מאוניברסיטת תל אביב, נשוי, אב לארבעה ומתגורר בעיר מודיעין.

 

אליעזר יעקב

מאז שנת 2013 אליעזר הוא המנכ"ל הראשון של אשכול רשויות נגב מזרחי. במסגרת תפקידו הוא אחראי ליצירה ולקידום של שיתופי פעולה המטייבים ו/או מחדשים שירותים משמעותיים ברשויות האשכול, וזאת על בסיס ניצול היתרון לגודל והפעלה וניהול של כוח אדם מקצועי ואיכותי. לפני כן מילא מגוון תפקידים בכירים בשלטון המקומי, הן בתחומים הכלכליים-הפיננסיים כגזבר רשות, כמנכ"ל חכ"ל וכחשב מלווה, הן בתחומים החברתיים כיו"ר הנהלת מתנ"ס, כסגן ראש רשות וכחבר ועדה קרואה בעיר לוד. אליעזר היה גם חבר הנהלה ויו"ר דירקטוריון של חברה עסקית בתחום החקלאות. גר ביישוב באר גנים. לפני כן גר 22 שנים בגוש קטיף, עד ליישום ה"התנתקות". הוא נשוי לענת, אב לשישה וסב לשבעה, ואוהב לשחק איתם כמעט עד בלי די. אליעזר הוא בעל תואר שני במנהל ומדיניות ציבורית מטעם אוניברסיטת בר-אילן, ותואר ראשון בכלכלה ומנהל מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים. נוסף על כך יש לו תואר ראשון ושני במשפטים מטעם הקריה האקדמית אונו. אליעזר הוא בוגר קורסי גזברים ומנכ"לים ברשויות מקומיות.

 

אפי כהן

אפי כהן הוא מנכ״ל מרכז המחקר והפיתוח של סיילספורס בישראל, וסגן נשיא בכיר, מוצר והנדסה בדאטורמה, חברת בת של סיילספורס. עד לאחרונה, היה מייסד שותף ומנהל טכנולוגיות ראשי בדאטורמה, שנרכשה על ידי סיילספורס בשנת 2018. אפי בעל ניסיון של 20 שנים בפיתוח ובניהול של מוצרים וצוותים מובילים בתעשייה. לפני שהקים את דאטורמה בשנת 2012, היה חלק מצוות ההקמה (העובד הראשון) של חברת Eyeblaster (MediaMind / Sizmek), שם הוביל ובנה את הארכיטקטורה והטכנולוגיה כסמנכ"ל טכנולוגיה. חברת MediaMind הונפקה לראשונה לציבור בשנת 2010 בבורסת נאסד״ק ונרכשה על ידי DG Inc בשנת 2011.

 

בלה אברהמס

בלה אברהמס3הצטרפה לאינטל לפני 20 שנה, ומשמשת כיום כסמנכ"ל קשרי החוץ של אינטל ישראל. במסגרת עבודתה כחברת הנהלת אינטל היא אחראית על קשרי ממשל, עיתונות ומדיה, יחסי ציבור, קשרי אקדמיה, תוכניות החינוך, קשרי קהילה בקמפוסים השונים ברחבי הארץ והאחריות התאגידית של אינטל. לבלה חלק משמעותי בפיתוח העסקי-כלכלי של אינטל. בלה מילאה תפקידי מפתח באגף משאבי אנוש של אינטל, ניהלה את מחלקת משאבי אנוש במפעלי אינטל בקרית גת ובירושלים, כולל בשלב הקמת המפעל (F28). מאז שנת 2011 מכהנת בלה כסמנכ"לית קשרי חוץ. בלה חברה מטעם הנהלת אינטל בשולחן העגול לשיח הבין-מגזרי של משרד החינוך, חברה בוועדת ההיגוי של היוזמה הלאומית לקידום מצוינות מדעית טכנולוגית וחברה בוועדה המייעצת במשרד ראש הממשלה לצמצום הפער הדיגיטלי. בלה היא בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה ופילוסופיה ותואר שני בפסיכולוגיה חברתית-אירגונית באוניברסיטה העברית. מנחת קבוצות ומאמנת מוסמכת. בעלת תעודת הסמכה לכהן כדירקטורית.

 

דורית דור

ד"ר דורית דור היא מנשות הסייבר המובילות בעולם ומשמשת כסמנכ"לית מוצרים (CPO) בצ'ק פוינט טכנולוגיות תוכנה, משנותיה הראשונות של החברה. בתפקידה זה היא מובילה ארגון הכולל למעלה מ-1,500 עובדים ומנהלת את כל תחום המוצרים, המחקר והפיתוח של צ׳ק פוינט. ד"ר דור נבחרה כאחת הנשים המשפיעות בטכנולוגיה על ידי פורבס, חברה בפורום הכלכלי העולמי ומאמריה על פירוק גרפים, בחירה חציונית והתאמת תבניות גיאומטריות במרחב דו מימדי פורסמו בשלל כתבי עת מדעיים מוכרים. בשנת 1993 היא זכתה בפרס בטחון ישראל.

ד״ר דור היא בעלת תארים ראשון, שני ושלישי במדעי המחשב מאוניברסיטת תל-אביב.

 

חפצי זוהר

ד"ר חפצי זוהר הינה בוגרת מחזור ט' של בית ספר למנהיגות חינוכית ממלאת מקום ראש העיר באר שבע וסגניתו, ממונה על תיקי החינוך. חפצי זוהר היא בעלת תואר P.HD . בביוכימיה, אשת חינוך ומדענית. זוכת פרס "וולף" לדוקטורנטים מצטיינים. לפני הגעתה למכון מנדל למנהיגות, שימשה חוקרת בתחום הביוכימיה המולקולארית וחקר הסרטן ופרסמה בתחומים אלה מאמרים מקצועיים בינלאומיים פורצי דרך. ב- 2002 , בתום לימודיה בבית ספר למנהיגות חינוכית, הקימה וניהלה במשך חמש שנים את בית הספר למחוננים ומצטיינים "מעוף" בבאר שבע, ובהמשך שימשה במשך כשנתיים כמפקחת ארצית באגף למחוננים ומצטיינים במטה משרד החינוך. החל מחודש דצמבר 2008 משמשת זוהר ממלאת מקום וסגנית ראש העיר, ממונה על תיק החינוך. במסגרת תפקידה זה היא אחראית על עיצובה ויישומה של מדיניות חינוכית בעיר באר שבע, הנגזרת מחזון חינוכי עירוני שעוצב על ידי המנהיגות העירונית החדשה. כמו כן היא חברה בהנהלת העיר האחראית לניהולה במגוון התחומים המוניציפאליים.

 

יוסי ביידץ

יוסי ביידץאלוף (במיל.) יוסי בידץ מכהן כמנכ"ל מט"ח (המרכז לטכנולוגיה חינוכית). יוסי שרת בצה"ל 35 שנים. בתפקידו האחרון כחבר המטה הכללי פיקד על המכללות הצבאיות והמכללה לביטחון לאומי (מב"ל). לפני כן שימש במשך חמש שנים כראש חטיבת המחקר באגף המודיעין. זאת לאחר שירות בפיקוד הצפון ובמערך היחידות המיוחדות.
בעל תואר ראשון בחקלאות מהאוניברסיטה העברית ותואר שני במנע"ס מאוניברסיטת ת"א. היה עמית מחקר במכון וושינגטון למדיניות במזה"ת ובמכון ברוקינגס בוושינגטון. עמית בתכנית ווקסנר לבכירים בבי"ס קנדי שבאוניברסיטת הארווארד.

 

יריב חסר

יריב חסר הינו מנהל בכיר ומנוסה בתחום התוכנה והתקשורת ובפרט בהנדסה ופיתוח. בשנים האחרונות יריב הינו מנהל חטיבת הפיתוח באמדוקס, האחראית על פרויקטי פיתוח תוכנה מול לקוחות הטלקום בכלל העולם. במסגרת תפקידו יריב מתמקד בהובלה, חדשנות, מצויינות בטכנולוגיה ופיתוח תוכנה, כמו גם בהובלת ארגון הנדסי גלובלי המונה כ-5000 מהנדסים תוך ניהול מגוון פרויקטי טרנספורמציה במקביל ובמשולב עם לקוחות גדולים בחמש יבשות. יריב בעל תואר ראשון בהצטיינות במדעי המחשב מהטכניון, ותואר שני בהצטיינות ממדעי המחשב מאוניברסיטת תל אביב. כמו כן יריב מחזיק גם בתואר שני נוסף במנהל עסקים במסלול קלוג-רקאנטי. בזמנו הפנוי יריב מרבה בקריאה של ספרות יפה, פילוסופיה, מדע, היסטוריה ומדע בדיוני.

 

מיה הלוי

2מאיה הלוימנהלת את מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד ירושלים משנת 1995. מיה החלה בעבודתה במוזיאון בשנת 1983 כשהצטרפה לפרופ' פיטר הילמן בהובלת הפיתוח של מוזיאון מדע אינטראקטיבי חדשני. היא מוסמכת הפקולטה לאדריכלות לבינוי ערים בטכניון, בוגרת לימודי תעודה במוזיאולוגיה מאוניברסיטת תל אביב, תוכנית בה היא משמשת כיום כמרצה וכמנחה, ומוסמכת בית הספר למדיניות ציבורית של האוניברסיטה העברית. במסגרת תפקידה במוזיאון היא יוזמת ושותפה בפרויקטים עירוניים וארציים בתחום החינוך המדעי, והיא שותפה ומובילה פרויקטים בינלאומיים במימון האיחוד האירופי המשלבים בין החינוך הפורמלי וחינוך הבלתי פורמלי בתחום המדע והטכנולוגיה, וביניהם פרויקטים לפיתוח דרכי הוראת חקר ופתרון בעיות, שילוב לימודי הנדסה בתוכניות הלימודים בבתי הספר ומוזיאונים, עידוד בנות לבחירה במדעים, טיפוח מצוינות בחינוך המדעי.

 

מריאנה וקסמן

mariana-portrait

מריאנה וקסמן הצטרפה לאינטל ב-2006 וכיום משמשת כמנהלת קשרי החינוך והאקדמיה של אינטל ישראל. במסגרת תפקידה היא הקימה ומובילה את אסטרטגיית שיתוף הפעולה של אינטל בישראל עם האקדמיה הישראלית ותרומתה של אינטל למצויינות האקדמית של המוסדות האקדמים השונים. בנוסף מריאנה מובילה את שיתוף הפעולה של אינטל עם הגורמים הרלוונטים בתחום ה- STEM כחלק מאסטרטגיית החברה לקידום תחום החינוך המדעי הטכנולוגי. לפני כן היא ניהלה את פיתוח העסקי ושיתוף הפעולה של אינטל בישראל ואירופה עם חברות פיתוח תוכנה וחומרה בתחומים עיסקיים שונים. למריאנה מעל 20 שנים נסיון בפיתוח עסקי, ניהול מוצר ואסטרטגיה בארגונים טכנולוגים שונים בישראל ובאירופה. למריאנה תואר במדעי המחשב מהטכניון.

 

נמרוד דותן

נמרוד הוא  מנכ"ל עמותת 'חינוך לפסגות', עמותה הפועלת לצמצום פערים חברתיים באמצעות יצירת שוויון הזדמנויות לילדים ונוער מהפריפריה החברתית והגאוגרפית בישראל. לאחר שניהל את מערך ההדרכה הארצי של תנועת הצופים וניהל פרויקטים בתחום משאבי אנוש במגזר העסקי, הצטרף נמרוד לעמותת 'חינוך לפסגות' בשנת 2012. במשך 6 שנים היה סמנכ"ל חינוך ולאחר מכן משנה למנכ"לית, והיה אחראי על ניהול כלל הפעילות החינוכית בעמותה. לנמרוד תואר ראשון במדע המדינה מאוניברסיטת חיפה ותואר שני בפיתוח ארגוני מערכתי מאוניברסיטת חיפה. כמו כן, נמרוד חבר רשת מעוז לניהול בכיר במערכת החינוך של ארגון "מעוז" ו Harvard Buisness School. משנת 2001, נמרוד משרת במילואים כמנהל לחימה בדרגת סא"ל בחיל ההנדסה הקרבית בצה"ל.

 

קרין מאיר רובינשטין 

Karin Mayer Rubinsteinקרין מאיר רובינשטין היא מנכ"לית ונשיאת IATI, ארגון הגג של תעשיות ההיי-טק, מדעי החיים ושאר התעשיות המתקדמות בישראל, עם מאות חברים משלמים מכל רכיבי האקוסיסטם הישראלי, כולל קרנות הון סיכון, מרכזי פיתוח של החברות הרב לאומיות הפועלות בישראל, סטארטאפים, חממות ומאיצים, בורסאות מובילות מהעולם, חברות מסחור, אוניברסיטאות ובתי חולים, מרכזי חדשנות, עיריות, נותני שירותים ועוד. דרך רשת החברים הרחבה הזו, IATI מחברת את האקוסיסטם הטכנולוגי בישראל, מספקת פתרונות ותמיכה ברמות השונות ומשלבת את הסקטורים השונים בתעשיה עבור מטרות אסטרטגיות וממשלתיות משותפות. בתפקידיה הקודמים, קרין הייתה שותפה בכירה ומנהלת פיתוח עסקי במשרדי עורכי הדין המובילים. קרין חברה בוועדה המייעצת ובוועדות היגוי של ארגוני תעשייה מובילים, חברה בחבר הנאמנים של אוניברסיטת תל אביב וכן חברת בורד לשכת המסחר ישראל-אמריקה. קרין דוברת מרכזית בכנסי החדשנות המובילים בעולם. קרין בעלת BA בכלכלה, LLB ו-MBA מאוניברסיטת תל אביב. קרין נבחרה פעמיים ברצף, לאחת מ-100 הצעירים המשפיעים בישראל של מגזין Forbes, וכן לאחת מ-40 אנשי העסקים הצעירים המובילים של The Marker.

 

שגיא בר

תמונה של שגיא ברשגיא בר מכהן כמנכ"ל המרכז לחינוך סייבר של קרן רש"י. בר שירת בצבא כמנהל קבוצות מו"פ והוביל פרויקטים מרובי טכנולוגיה במשך יותר מ- 20 שנה, ביחידות הטכנולוגיה השונות של חיל המודיעין. במסגרת שירותו הצבאי, קיבל שגיא את פרס ביטחון ישראל מטעם הנשיא ושר הביטחון.
עם סיום תפקידו בצבא הוביל וניהל בר את תכנית "מגשימים" שהפכה לימים לתכנית הסייבר הלאומית, הפועלת כיום במסגרת המרכז לחינוך סייבר, לצד תכניות חינוכיות טכנולוגיות נוספות. המרכז לחינוך סייבר הוקם לפני כשנתיים ביוזמה משותפת של קרן רש"י לצד משרד ראש הממשלה ומשרד הביטחון.
שגיא בעל תואר ראשון ושני בהנדסת מכונות מהטכניון ותואר שני נוסף במנהל עסקים מאוניברסיטת בן גוריון.
נשוי ואב לארבעה, מתגורר בכרכור וחובב ספורט, טבע וטכנולוגיה.

 

משרד החינוך

גילמור קשת-מאור

גילמור קשת

ד"ר גילמור קשת-מאור, מנהלת האגף למדעים במזכירות הפדגוגית במשרד החינוך החל מספטמבר 2016. ד"ר קשת-מאור היא בוגרת לימודי רוקחות באוניברסיטה העברית שם השלימה גם את לימודי הדוקטורט שלה במדעי המוח וביוכימיה של התא. כמדענית עסקה ד"ר קשת-מאור במחקר בתר-דוקטורלי על תאי גזע במוח באוניברסיטת סטנפורד בקליפורניה עד 2004, ומאז כחוקרת במרכז לחקר הסרטן בבי"ח תל השומר בתחום תאי הגזע בסרטן. לאחר מכן שימשה מורה לביולוגיה ב'עתיד', תיכון למדעים לוד, מורה במרכז מחוננים "מעלות" ברעות ומדריכת מורים באגף למחוננים ולמצטיינים, המינהל הפדגוגי במשרד החינוך. ד"ר קשת ריכזה את לימודי ההוראה במדעי הטבע ובמתמטיקה ושימשה כמרצה במחלקה ללימודי הוראה בבית הספר לחינוך ע"ש סימור פוקס באוניברסיטה העברית.

 

מוהנא פארס

muhana1מנהל אגף תוכניות לאומית מערכתיות במשרד החינוך. למוהנא פארס MA בניהול מערכות חינוך ותוכניות לימודים מאוניברסיטת חיפה, בעל תואר ראשון במתמטיקה, סטטיסטיקה ומדעי המחשב מאוניברסיטת חיפה, והוא בוגר בית-ספר מנדל למנהיגות חינוכית וחברתית . למוהנא ניסיון עשיר בתחום החינוך ובשנים האחרונות כיהן כממונה על החינוך הדרוזי והצ'רקסי במשרד החינוך. בתפקידיו הקודמים היה  מנהל ביה"ס היסודי הקהילתי, כפר חורפיש ושימש כמנחה בתוכנית מנהיגות חינוכית בצה"ל מטעם מכון מנדל ובבית הספר למנהיגות חינוכית של מכון מנדל. ושמש כממונה על תקציב ההוראה במינהל כלכלה ותקציבים במשרד החינוך, מוהנא הינו זוכה פרס החינוך למנהל וצוות ביה"ס הקהילתי חורפיש מטעם  משרד החינוך ונשיא המדינה לשנת 1997, וזוכה פרס "מצוינות בחינוך לתעשייה" לשנת 1998. הוא מכהן כחבר במספר ועדות במשרד החינוך וכן כחבר הנהלה בעמותת מארג לחינוך לרב תרבותיות.