משרד החינוך – לתת חמש

משרד החינוך – התוכנית הלאומית

כבר בתחילת הדרך התקבלה הסכמה של כל חברי רשת השותפים: כל מהלך משמעותי לקידום 5פי2 – היוזמה למצוינות בחינוך המדעי-טכנולוגי, מחייב הובלה של משרד החינוך ואת התגייסותו לקידום סדר היום המשותף. לאורך כל תקופת פעילות היוזמה, התקיים שיח משותף עם הנהלת המשרד ועם הדרגים המקצועיים בו. נציגי המשרד לקחו חלק בכל מפגשי היוזמה, ובהדרגה, עלה הנושא על סדר היום של המשרד.

שיתוף הפעולה הצמיח את פירותיו הראשונים במאי 2014. משרד החינוך, בראשותו של שר החינוך דאז, שי פירון הניף את דגל המצוינות והתניע את התוכנית "מתמטיקה תחילה". באוגוסט 2015 הכריז משרד החינוך, בראשותו של שר החינוך נפתלי בנט על תכנית לאומית לקידום המתמטיקה ומינה את מר מוהנא פארס למנהל התכנית. במסגרת התכנית הלאומית הוקם פורום ההיגוי הציבורי בו חברים חברי וועדת ההיגוי של יוזמת 5פי2 ובכירי משרד החינוך, ובו נידונות דרכים לקידום מטרות היוזמה בשיתוף המשרד.

edu1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

כנס מתקדמים בדרך 5 פי 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
יעדי התכנית הלאומית "לתת חמש":

• בתוך 4 שנים יגיע מספר הלומדים 5 יח"ל ל-18,000 תלמידים.
• הכפלת מספר המורים המלמדים 5 יח"ל מ-1,000 ל-2,000 מורים.
• מיסוד פורום ציבורי לאומי ללימודי המתמטיקה בשיתוף יוזמת 5 פי 2: הפורום ירכז את בכירי מערכת החינוך לצד בכירי התעשייה וההיי-טק וידון בדרכים לקידום המתמטיקה בישראל.

להרחבה על התכנית הלאומית לקידום מתמטיקה "לתת חמש" לחצו כאן

יוזמת 5פי2 פועלת בשיתוף פעולה הדוק עם משרד החינוך להשגת היעדים לטווח הקצר והארוך, על מנת ליצור שינוי אמיתי במציאות הקיימת וכדי לקדם מצוינות בתחום המתמטיקה בפרט ובמקצועות המדעיים בכלל.