קואליציית החברות העסקיות

במסגרת יוזמת 5פי2 הוקמה קואליציה ייחודית של חברות עסקיות, אשר הכירו בחשיבות היוזמה לעתיד המשק הישראלי ותעשיית ההייטק בפרט, וזיהו את ההזדמנות להשקעה שבצידה רווח גדול, ברמה העסקית והלאומית גם יחד.

חברות הקואליציה החליטו לפעול בשיתוף פעולה ובתיאום על מנת להניע מטרות משותפות ולקדם את סדר היום המשותף של היוזמה.

פעילותה של הקואליציה באה לידי ביטוי בשלב זה במהלכים להעלאת המוטיבציה של תלמידי חטיבת הביניים והחטיבה העליונה לבחור בלימודי 5 יח"ל במתמטיקה, פיסיקה, כימיה ומקצועות ההנדסה. מהנדסים מתנדבים מחברות ההייטק מגיעים לבתי הספר להעברת הרצאות השראה, ובמקביל כיתות מבתי הספר מגיעות לסיורים חווייתיים בלב תעשיות ההייטק המתקדמות.

בדרך זו מבינים התלמידים את חשיבות הלימודים במקצועות המדעיים-טכנולוגיים, כמפתחות להצלחה ולכניסה לעולם התעסוקה המרתק, המאתגר והדינמי ביותר במאה ה-21.taldor2

קואליציית החברות העסקיות פועלת בשיתוף פעולה עם צה"ל ותכניות הסייבר השונות, ועם משרד החינוך. כמו כן, פעילות הקואליציה מתואמת על ידי חברת טלדור.

כיום, פעילות בקואליציה מעל ל-40 חברות טכנולוגיה מהמובילות בארץ ובעולם. את קואליציית העסקים מובילה ועדת היגוי בה חברים נציגים מאינטל,  מארוול ישראל, ווסטרן דיגיטל, מיקרוסופט, קוואלקום, טבע ואמדוקס.

 

 

סרטון: קואליציית העסקים של 5פי2